Świecowanie uszu

 

Świecowanie to metoda czyszczenia uszu, pozwalająca na skutecznie pozbycie się z nich woskowiny. Jednak to nie jedyna zaleta tego zabiegu. Świecowanie pomaga też m.in. przy schorzeniach i stanach zapalnych nosa, gardła i uszu, migrenach, stanach stresowych, nadpobudliwości czy zaburzeniach snu. Technika świecowania uszu stosowana była już w starożytnym Wschodzie oraz wśród plemion indiańskich, stąd też wywodzi się nazwa jej popularna nazwa - świecowanie uszu metodą Indian Hopi.

 

Świeca wytwarzana jest ręcznie z naturalnego i najlepszego gatunkowo wosku pszczelego, propolisu i olejków eterycznych. Ma ona kształt rurki, której długość i średnica przystosowana jest do potrzeb pacjenta.

 

Podczas zabiegu zapalona świeca rozrzedza powietrze w kanale słuchowym i na zasadzie komina oczyszcza ucho z woskowiny i pozostałych wydzielin. Ponadto uregulowane zostaje ciśnienie w uchu środkowym i zatokach.

 

Pacjenci decydujący się świecowanie, poza czystszymi uszami, chwalą efekt ułatwienia oddychania przez nos oraz poprawę słuchu.

 

Wskazania do zabiegu świecowanie uszu:


- Nadmiernie zalegająca woskowina,
- Schorzenia i stany zapalne uszu, gardła i nosa,
- Niedosłuch,
- Szumy w uszach,
- Przeziębienia,
- Bóle głowy,
- Migrena,
- Stres, nerwowość, nadpobudliwość,
- Zaburzenia snu.

 

Przeciwwskazania:


- Uszkodzona błona bębenkowa,
- Uszkodzony przewód słuchowy,
- Nowotwór w obrębie głowy,
- Alergia na produkty pszczele.