Masaż antycellulitowy

 

Cellulit to chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Złe krążenie limfy oraz krwi powoduje zaleganie toksyn w komórkach, co w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej.

 

Aby poprawić stan zdrowia i urody musimy działać na wielu poziomach:

 

  • Drenaż limfatyczny,

  • Poprawa krążenia,

  • Detoksykacja organizmu,

  • Kuracje hormonalne.

 

Manualny masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu oraz wykonuje na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „atakują" naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną. Następuje polimeryzacja. „Uwięzione" komórki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami. Aby odwrócić to zaistniałe zjawisko potrzebna jest współpraca: lekarza, dietetyka i masażysty, którzy wspólnie dobiorą terapię.

 

Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce.

 

Masaż antycellulitowy można połączyć z peelingiem, co pozwoli substancjom aktywnym przeniknąć w głąb.

 

Masaż próżniowy, ultradźwięki oraz elektrostymulacja są doskonałym uzupełnieniem masażu. Wspomagają „uwalnianie" i zmniejszanie się komórek tłuszczowych oraz ich spalanie, pobudzając pracę mięśni.