Muzyka i masaż

 

Muzyka jest często integralną częścią masażu, zwłaszcza kiedy zabieg ten zmierza do osiągnięcia stanu relaksu. Zapewne wielu z Was ma taki utwór, przy którym odpręża się i relaksuje. Osobiście jestem wierny Amrit Kirtan, Sacred Earth, Deva Premal ale z zaciekawieniem przeczytałem newsa, że w Wielkiej Brytanii powstał utwór o nazwie Weightless, który podobno ma być najbardziej relaksującym utworem wszech czasów.

Piosenkę nagrał zespół Marconi Union przy współpracy z terapeutami i specjalistami od dźwięku. Utwór został tak skonstruowany, że dźwięki, które się w nim pojawiają stymulują obszary mózgu odpowiedzialne nie tylko za rejestrowanie sygnałów ale także za emocje. Piosenka nagrana jest w tempie 60 BPM i zwalnia do 50 BPM co wpływa na spowolnienie rytmu serca. Ponadto udowodniono podczas badań klinicznych, że obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu) o 65 %.

W pierwszej chwili nie zachwyca, ale gdy się głębiej wsłuchamy ma coś w sobie. Tytuł: Marconi Union - Weightless (Radox) HighQuality Audio (most relaxing tune).