Czas na masaż

 

Masaż jest bardzo wyjątkową metodą oddziaływania na organizm, jego ogólną kondycję i zdrowie.

Znany od starożytności masaż stosowany jest we wszystkich kulturach, w różnych odmianach i na różne dolegliwości. Jego zbawienne działanie zaczyna się od tego, że pobudza krążenie, przyspiesza przemianę materii, usuwa z organizmu toksyny, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa ich elastyczność, zmniejsza tkankę tłuszczową i uaktywnia przepływ krwi i limfy.

W zależności od zastosowanych technik masażu w ofercie kliniki urody Maestria wyróżnia się: masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż wyszczuplający slimming massage. Zastosowanie jednego z wymienionych typów zależne jest od indywidualnych potrzeb. Masaż klasyczny jest najpopularniejszy. W zależności od formy, może mieć działanie lecznicze, relaksacyjne lub pobudzające. Masaż klasyczny poprawia samopoczucie, dotlenia skórę, poprawia jej ukrwienie i wygląd. Masaż relaksacyjny doskonale nie tylko na układ mięśniowy i krwionośny, ale też na układ nerwowy.

Likwiduje napięcia i stres, który zgromadził się w organizmie, przywraca prawidłowy rytm serca i pomaga zwalczyć bezsenność. Działanie relaksacyjne zapewnia odpowiednia technika masażu: ruchy są spokojne, powolne i łagodne. Dzięki temu przynoszą odprężenie dla ciała i umysłu. Ostatni wspomniany rodzaj masażu, slimming massage, ma za zadanie wyszczuplić sylwetkę. Dlatego technika masażu polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej na udach, brzuchu, biodrach i ramionach. Dzięki temu komórki tłuszczowe zostają rozdrobnione, zmniejsza się też ilość tkanki łącznej. Masażysta wykorzystuje również uciskanie punktów energetycznych, znanych z akupresury, dzięki czemu wzmaga proces usuwania toksyn z organizmu.