Masaż na stres

 

Kojący dla ciała i ducha masaż może pomóc zrelaksować, ale to nie wszystko..

Stres.. to zjawisko normalne, a czasami nawet potrzebne, szczególnie gdy motywuje do działania. Jednak gdy trwa zbyt długo staje się niebezpieczny dla zdrowia, może zrujnować nieodwracalnie wiele układów ciała. W dzisiejszych czasach to coraz częstsza przyczyną różnego rodzaju schorzeń. Wszyscy o tym wiemy, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, iż może się przyczynić do śmierci! Ostatnie badania pokazują, iż zmiany fizyczne wywołane stresem mogą przyczynić się do śmierci, choroby serca i raka. A wspomniany już wcześniej masaż to świetny sposób na rozładowanie napięcia wywołanego zbyt długim stresem. Dlaczego więc się nie skusić?

Masaż jest jedną z najstarszych technik medycznych. Pierwsze wzmianki o nim zostały znalezione w starożytnych chińskich tekstach medycznych napisanych około 4 tysiące lat temu. Najprościej rzecz ujmując masaż to rodzaj zabiegu fizjoterapeutycznego, czyli po prostu jest związany z ciałem i ma właściwości lecznicze.

Nie ma nic bardziej zbawiennego na przemęczone ciało niż dobrze wykonany masaż. To chyba marzenie każdego z nas po ciężkim, męczącym dniu, dlaczego więc nie sprawić sobie odrobiny przyjemności i udać się na seans masażu! ;-) Technik masażu jest teraz tyle, że aż głowa boli.

Dobrze, ale wróćmy do leczniczych zalet masażu. Masaż leczniczy to antidotum na stres i przemęczenie. Śmiało można powiedzieć, że nawet sam rytuał masażu to ucieczka od wszechobecnego pośpiechu: półmrok, zapachowe świece i kadzidła - to wszystko także ma sprawić, że się zrelaksujemy i choć na chwilę zapomnimy o całym świecie.

Co jeszcze? Masaż wzmacnia także układ odpornościowy. Napięcie wywołane stresem może gromadzić się w mięśniach, co powoduje obrotu i dostawy substancji odżywczych do tkanek.

Na koniec tylko wspomnieć należy, iż skóra po masażu jest dobrze odżywiona, gładsza, bardziej elastyczna i sprężysta. Polecam!