Jak to jest z masażem odchudzającym

 

Masaż odchudzający to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn, regulacja płynów ustrojowych oraz co jest bardzo istotne, wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów w wyniku przeciążenie organizmu nadwagą.

 

Skuteczny masaż odchudzający powinien być masażem najintensywniejszym ze wszystkich. Ugniatanie, uciskanie i oklepywanie ciała jest dość bolesne, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Można dzięki niemu wymodelować i wyszczuplić sylwetkę a także pozbyć się cellulitu.

 

Masaż odchudzający jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Pamiętajmy jednak, że licząc na terapię odchudzającą polegającą jedynie na biernej postawie i zastosowaniu jedynie masażu, dla wielu osób efekty będą wysoce niezadowalające.

 

Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkankowych. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące.

 

Masaż modelujący najlepsze efekty przynosi jeżeli istnieje czynna współpraca pomiędzy klientką, masażystą a trenerem, z którym współpracuje klientka.

 

Pamiętajmy jednak, że same masaże beż ćwiczeń niewiele nam dadzą. Masaż pozwoli wcisnąć się w obcisłą wieczorową sukienkę ale nie będzie to trwało wiecznie. Potrzebne są ćwiczenia odchudzające i diety odchudzające.

 

Niektóre masaże poprawiają proces trawienia oraz prace takich organów jak np. wątroba. Można je uważać za masaże odchudzające.

 

Drenaż limfatyczny - Zabieg/masaż fizjoterapeutyczny którego celem jest wspomaganie przepływu limfy czyli płynu tkankowego biorącego udział w transporcie tłuszczy.

 

Shiatsu i masaż tajski - Starożytne sztuki uzdrawiania dotykiem pochodząca z Azji. Poprzez dotyk przepływ energii w naszym organizmie zostaje uregulowany.

 

ZAPAMIĘTAJ!!! By masaż przyniósł zamierzony efekt należy poddawać się mu regularnie, identycznie jak ćwiczeniom.