Jak zmniejszyć stres w 60 minut

 

Żyjesz szybko i pod ciągłą presją? Z dużym prawdopodobieństwem stres dotyka Cię każdego dnia.


Tempo życia jest coraz szybsze i pewnie ciągle wydaje Ci się, że coś musisz, że jeszcze masz coś do zrobienia, załatwienia .. i tak w kółko. Życie w pośpiechu i chaosie powoduje stres, a ten niesie ze sobą poważne konsekwencje. Do tych które możesz najczęściej spotkać u siebie należą:

 

* Niecierpliwość, wybuchy złości, frustracja,
* Ciągłe zmęczenie,
* Długotrwały spadek nastroju,
* Kłopoty z pamięcią i koncentracją,
* Pogorszone relacje z bliskimi, które często kończą się kłótniami lub rozstaniami,
* Wreszcie nerwica i depresja.

 

Niestety to nie koniec listy, stres osłabia odporność, powoduje bóle głowy i kręgosłupa, przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia, sprzyja cukrzycy, nadwadze, pojawiają się kłopoty z cerą, włosami. Stres powoduje, że z każdym dniem czujesz się coraz gorzej.

 

Przewlekły stres jest pułapką, z której trudno się wydostać. Zastanów się, czy nie nadszedł czas, aby powiedzieć mu STOP i aby zadbać o dobre samopoczucie swoje i swoich bliskich.

 

Dlaczego masaż jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem?


Jest wiele metod aby zmniejszyć stres, ale nic nie działa tak dobrze na wszystkie sfery człowieka, jak masaż. Dlaczego profesjonalny masaż jest tak ważny? Bo ma niezliczone pozytywne skutki dla naszego ciała, psychiki i samopoczucia. Oto kilka z nich:

 

* Redukuje stres i poprawia samopoczucie - masaż ułatwia redukcję stresu, pomaga w leczeniu depresji i niepokojów. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu obniża się poziom kortyzolu (hormonu stresu) w naszym ciele. Wzrasta natomiast poziom serotoniny i dopaminy odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie i nastrój. Czy wiesz co tak jeszcze działa? Seks!

 

* Niweluje ból głowy, ból w obrębie kręgosłupa (kark, barki, szyja, dolna cześć pleców) - częstą przyczyną bólu w obrębie kręgosłupa czy bólu głowy są napięte, zesztywniałe mięśnie. Profesjonalnie wykonany masaż zmniejsza nadmierne napięcie mięśni, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco.

 

* Daje odpocząć mózgowi - w czasie masażu cichnie szum w naszej głowie, dajemy odpocząć mózgowi. Po kwadransie masażu głowy będziemy znacznie bardziej skupieni i skoncentrowani. Mózg na tyle się relaksuje, że nasz sen jest mocniejszy i głębszy.

 

* Odpręża i relaksuje - masaż głęboko relaksuje i odpręża. Przy blasku świec, kojącej muzyce, zmysłowym zapachu odczujesz przypływ sił witalnych, spokój ducha, radość dla ciała i zmysłów.

 

* Poprawia poczucie własnej wartości - pozwalając sobie na masaż, pozwalasz sobie na odpoczynek, na komfort nic nie robienia, na to, aby ktoś się Tobą zajął, skupił 99% swojej uwagi tylko na Tobie. Gdy ktoś poświęca nam tyle swojej atencji, rośnie nasze poczucie własnej wartości, zaczynamy rozumieć, że odpoczynek jest jak najbardziej OK.

 

* Jest zdrowy - masaż poprzez wpływ na układ nerwowy człowieka pozytywnie wpływa na wszystkie narządy i układy naszego organizmu.

 

* A jako jego naturalny bonus odmładza, ujędrnia i wygładza skórę.

 

Masz objawy stresu? Chcesz je zmniejszyć? Lepiej się poczuć? Skorzystaj z oferty masaży na MasażystaPruszków.pl i skutecznie zredukuj stres.

 

Nie chcesz iść na masaż sam?


A może chcesz przyjść na masaż z kimś Ci bliskim? Masaże razem z bliską osobą, to świetny sposób na budowanie wzajemnej bliskości.

 

Nie wiesz, który masaż wybrać, oto podpowiedź:


Jesteś zestresowany, zmęczony i chcesz odpocząć, zrelaksować się - wybierz masaż relaksacyjny.


Jesteś pod wpływem stresu i zaczynasz odczuwać jego skutki, np. ból pleców, ramion, masz napięte mięśnie - wybierz masaż klasyczny.


Jesteś pod wpływem długotrwałego stresu i odczuwasz dość silny ból np. karku, szyi, ramion, może pojawił się już ból głowy, mięśnie są zesztywniałe, pojawiają się ograniczenia ruchu - to najwyższy czas na masaż leczniczy.